Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Dużo się wyjaśniło przez tydzień

Komentarz z 5.06.2017 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

Z serii: Co nas dziwi?

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o lekkim „rozklekotaniu” naszego rynku i walorach, które znalazły się na krawędzi. Minął ledwie tydzień i sporo się wyjaśniło.

Jeśli chodzi o koniunkturę ogólnorynkową, to S&P500 (i DAX) pokazały nam kierunek. Nowy rekord za oceanem jest argumentem, wobec którego GPW nie powinna przejść obojętnie.

SPX_1_rok

Można zatem korekcyjne próby, zarówno na całej GPW, jak i w przypadku pojedynczych walorów, cały czas traktować jako okazję do akumulacji.

Druga kwestia, która się wyjaśniła w ostatnich dniach, to słabość kursu Aliora. Przebił on wsparcie, po czym okazało się, że był ku temu powód – odejście prezesa, twórcy i twarzy banku. Kurs przyspieszył spadki na piątkowej sesji.

ALR_1_rok

Sposób odejścia, podobnie jak już kilka lat wcześniej innych twórców tej instytucji, pozostawimy bez komentarza.

I ostatnia kwestia – przyszłości OFE. Tutaj jasności cały czas brakuje, bo różne źródła prezentowały różne możliwe scenariusze. Poczekamy zatem kilka tygodni i zobaczymy czy czasami politycy nie zaczęli grać na czas.

Reasumując, hossa trwa dalej. Cały czas można akumulować akcje, szczególnie jeśli pojawiają się ku temu okazje.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 
poniedziałek, 05 czerwca 2017, sebastian_buczek

Polecane wpisy