Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Liderzy hossy ciągle w wysokiej formie

Komentarz z 14.05.2018 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

Z serii: Co nas dziwi?

Każda hossa ma swych bohaterów. Nie inaczej jest i z obecną. Prym na świecie wiodą szybko rozwijające się spółki nowych technologii. Nasdaq, pomimo pewnych wahnięć w lutym i marcu, wspiął się znowu w pobliże szczytu wszechczasów i jest już +7,2% od początku br.

20180514_NDQ_3_lata 
Na warszawskiej GPW liderami hossy są ostatnio 3 spółki z sektora gier. Liderem jest CD Projekt, którego kurs właśnie w ostatnim tygodniu przebił historyczne maksimum i jest już blisko +50% w tym roku. Jeszcze mocniejsze wrażenie robi stopa wzrostu za ostatnie 3 lata: +568% (!).

20180514_CDR_3_lata

Do lidera sektora w ostatnich tygodniach dołączyły 11 bit studios i PlayWay. Stopy zwrotu liczone od początku br. są imponujące – odpowiednio: +122% i 129%. Obie spółki osiągnęły także, robiącą silne wrażenie, kapitalizację rynkową na poziomie ok. 1 mld zł.

Patrząc po mocy Nasdaq oraz liderów hossy na warszawskiej GPW, należy stwierdzić, że nasze obawy, co do koniunktury rynkowej w 2018 r. były chyba zbyt przesadzone. 9-letni rynek byka nie jest najmłodszy, ale wygląda na to, że niedźwiedzie jeszcze muszą poczekać na swój czas. Być może kolejne 3-4 podwyżki stóp przez Fed zrobią swoje.

Reasumując, siła liderów hossy cały czas jest duża. A to prawdopodobnie wskazuje, że rok bieżący na rynkach może się jednak okazać lepszy od naszych wcześniejszych założeń.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

poniedziałek, 14 maja 2018, sebastian_buczek

Polecane wpisy

  • Pora na korektę w Stanach?

    Komentarz z 25.03.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Korekta rynkom, a w szczególności amerykańskiemu, się po prostu należy. Od grudnioweg

  • Byki zaczynają się budzić z długiego snu

    Komentarz z 18.03.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.   Ponad rok trzeba było czekać aż odsetek byków w sondażu Stowarzyszenia Indywid

  • Świat sobie, nasze SMS sobie

    Komentarz z 11.03.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Doczekaliśmy się wreszcie korekty na głównych rynkach. Powodem okazały się obniżone p

Komentarze
2018/05/24 12:15:31
DETEKTYW W WINDYKACJI NALEŻNOŚCI

Zdarzają się przypadki, kiedy windykator nie jest w stanie dotrzeć do faktów, które mogą być kluczowe dla danej sprawy. Wówczas należy skorzystać z pomocy detektywa.

Szerokie możliwości dochodzenia faktów

Postać detektywa w kontekście [a=www.kpdwiejak.pl/windykacja-terenowa/]windykacji terenowej[/a] jest nierzadko decydująca. Dlaczego? Ano dlatego, że detektyw ma potężne możliwości ustalania wszelakich danych, np. w kwestiach poszukiwania majątku czy powiązań osób i mienia. Każde działanie podejmuje przy wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych. [a=www.kpdwiejak.pl/]KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j.[/a] dysponuje autorską aplikacją, pozwalająca na szybkie i sprawne zarządzanie zleceniami naszych klientów. Pamiętajmy, że narzędzia komputerowe w połączeniu z dużym doświadczeniem sprawiają, że dobry detektyw jest w stanie ustalić wszystko i nic się przed nim nie ukryje.

Działanie w terenie clou pracy detektywa

Co jest czynnikiem szczególnie podnoszącym rangę pracy detektywa? Działanie w terenie. Nasi detektywi obsługują sprawy w całym kraju. Dokonujemy obserwacji osób, ale nie tylko. Zajmujemy się także m.in. monitoringiem ruchomości z leasingu - poszukiwaniem pojazdów oraz maszyn dla klientów. Należy zaznaczyć, że obserwacja i wywiad to gwarancja skutecznego dotarcia do dłużnika.

Inne sposoby ustalania prawdy

Choć spektrum możliwości detektywa jest dosyć szerokie, to czasami pewne czynności, które trzeba podjąć dla powodzenia, mogą wykraczać poza jego kompetencje. Wtedy można podjąć współpracę z policją i wspólnymi siłami ustalić to, co konieczne. Poza tym często korzystamy z pomocy komorników, a także rozmaitych instytucji państwowych. Mówiąc krótko: wykorzystujemy wszystkie dostępne możliwości dochodzenia faktów, oczywiście w granicach chronionych prawem.

Nasza oferta

Licencjonowani [a=www.kpdwiejak.pl/uslugi-detektywistyczne/]detektywi[/a] KPD Wiejak i Wspólnicy to struktura terenowa na obszarze całej Polski. Zrealizujemy każdą powierzoną nam sprawę. Poufność, etyka, działanie zgodne z prawem te zasady przyświecają naszej działalności od lat. Zapraszamy do współpracy.