Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Liderzy hossy ciągle w wysokiej formie

Komentarz z 14.05.2018 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

Z serii: Co nas dziwi?

Każda hossa ma swych bohaterów. Nie inaczej jest i z obecną. Prym na świecie wiodą szybko rozwijające się spółki nowych technologii. Nasdaq, pomimo pewnych wahnięć w lutym i marcu, wspiął się znowu w pobliże szczytu wszechczasów i jest już +7,2% od początku br.

20180514_NDQ_3_lata 
Na warszawskiej GPW liderami hossy są ostatnio 3 spółki z sektora gier. Liderem jest CD Projekt, którego kurs właśnie w ostatnim tygodniu przebił historyczne maksimum i jest już blisko +50% w tym roku. Jeszcze mocniejsze wrażenie robi stopa wzrostu za ostatnie 3 lata: +568% (!).

20180514_CDR_3_lata

Do lidera sektora w ostatnich tygodniach dołączyły 11 bit studios i PlayWay. Stopy zwrotu liczone od początku br. są imponujące – odpowiednio: +122% i 129%. Obie spółki osiągnęły także, robiącą silne wrażenie, kapitalizację rynkową na poziomie ok. 1 mld zł.

Patrząc po mocy Nasdaq oraz liderów hossy na warszawskiej GPW, należy stwierdzić, że nasze obawy, co do koniunktury rynkowej w 2018 r. były chyba zbyt przesadzone. 9-letni rynek byka nie jest najmłodszy, ale wygląda na to, że niedźwiedzie jeszcze muszą poczekać na swój czas. Być może kolejne 3-4 podwyżki stóp przez Fed zrobią swoje.

Reasumując, siła liderów hossy cały czas jest duża. A to prawdopodobnie wskazuje, że rok bieżący na rynkach może się jednak okazać lepszy od naszych wcześniejszych założeń.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

poniedziałek, 14 maja 2018, sebastian_buczek

Polecane wpisy

  • Wchodzimy w okres dywidendowych żniw na GPW

    Komentarz z 23.04.2018 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Z serii: Co nas dziwi? W ubiegłym tygodniu dwa OFE poprosiły dwie giełdowe spółki o w

  • Byki próbują kontratakować

    Komentarz z 16.04.2018 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Z serii: Co nas dziwi? Zapowiadane przez nas wiosenne odbicie, powoli się materializu

  • Strach jest już duży – pora na wiosenne odbicie

    Komentarz z 9.04.2018 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Z serii: Co nas dziwi? Lutowo-marcowa wyprzedaż na rynkach porządnie wystraszyła inwes