Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Złoto spokojnie realizuje swój długoterminowy plan

Komentarz z 21.05.2018 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

Z serii: Co nas dziwi?

Od ponad 2 lat zwracamy uwagę na złoto. Aktywo to nie bierze udziału w hossie. Od szczytów z 2011 i 2012 r. potaniało z poziomu ponad 1.800 dolarów za uncję do obecnych 1.300. Analitycy techniczni dopatrują się powstawania formacji spodka w ostatnich 5-6 latach. W naszej ocenie jest szansa na dynamiczniejszy ruch w perspektywie najbliższych 12 miesięcy.

20180521_GC.F_10_lat

Krótkoterminowo złoto skorygowało się. Cena kruszcu na przestrzeni ostatniego miesiąca spadła o ok. 5% i jest o 1% niższa od ceny z końca 2017 r.

20180521_GC.F_1_rok

Powodem było wyraźne umocnienie amerykańskiego dolara, poniżej w relacji do euro. Podwyżki stóp w Stanach i QT realizowane przez Fed zaczynają oddziaływać. Być może krótkoterminowo eurodolar doszedł do lokalnego dołka i teraz nastąpi ruch korekcyjny, ale w dalszej części roku nadal oczekiwalibyśmy tendencji umacniania USD.

 

20180521_EURUSD_1_rok

To oczywiście nie pomagałoby dynamice wzrostu kursu złota. Dlatego też nasze prognozy na bieżący rok zakładają „tylko” 10% aprecjację kruszcu. Gdy jednak budowa formacji spodka zakończy się, a na świecie pojawi się jakiś niepokój (w sferze geopolitycznej lub finansowej), inwestorzy mogą przypomnieć sobie o złocie jako bezpiecznej przystani.

Reasumując, ostatni spadek kursu złota stwarza okazję do nabycia tego aktywu po atrakcyjnej cenie. W naszej ocenie w najbliższych miesiącach mogą pojawić się kolejne podobne dogodne momenty. W okresie późniejszym zakładamy wyraźniejszy ruch cenowy na aktywie, o którym większość inwestorów w trakcie technologiczno-growej hossy po prostu zapomniała.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 poniedziałek, 21 maja 2018, sebastian_buczek

Polecane wpisy

  • W USA w tym tygodniu mogą paść rekordy wszechczasów

    Komentarz z 15.04.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Gdyby w grudniu 2018 r. ktoś powiedział, że już w kwietniu 2019 r. będziemy wychodzić

  • Szykują się duże dywidendy

    Komentarz z 8.04.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. I kwartał za nami. Można się spierać czy rację mają rynki akcji, czy obligacji. Te pie

  • Udany kwartał dla inwestorów

    Komentarz z 1.04.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. I kwartał okazał się bardzo udany dla inwestorów. Indeksy S&P500 i DAX wzrosły o

Komentarze
2018/05/24 12:15:01
DETEKTYW W WINDYKACJI NALEŻNOŚCI

Zdarzają się przypadki, kiedy windykator nie jest w stanie dotrzeć do faktów, które mogą być kluczowe dla danej sprawy. Wówczas należy skorzystać z pomocy detektywa.

Szerokie możliwości dochodzenia faktów

Postać detektywa w kontekście [a=www.kpdwiejak.pl/windykacja-terenowa/]windykacji terenowej[/a] jest nierzadko decydująca. Dlaczego? Ano dlatego, że detektyw ma potężne możliwości ustalania wszelakich danych, np. w kwestiach poszukiwania majątku czy powiązań osób i mienia. Każde działanie podejmuje przy wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych. [a=www.kpdwiejak.pl/]KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j.[/a] dysponuje autorską aplikacją, pozwalająca na szybkie i sprawne zarządzanie zleceniami naszych klientów. Pamiętajmy, że narzędzia komputerowe w połączeniu z dużym doświadczeniem sprawiają, że dobry detektyw jest w stanie ustalić wszystko i nic się przed nim nie ukryje.

Działanie w terenie clou pracy detektywa

Co jest czynnikiem szczególnie podnoszącym rangę pracy detektywa? Działanie w terenie. Nasi detektywi obsługują sprawy w całym kraju. Dokonujemy obserwacji osób, ale nie tylko. Zajmujemy się także m.in. monitoringiem ruchomości z leasingu - poszukiwaniem pojazdów oraz maszyn dla klientów. Należy zaznaczyć, że obserwacja i wywiad to gwarancja skutecznego dotarcia do dłużnika.

Inne sposoby ustalania prawdy

Choć spektrum możliwości detektywa jest dosyć szerokie, to czasami pewne czynności, które trzeba podjąć dla powodzenia, mogą wykraczać poza jego kompetencje. Wtedy można podjąć współpracę z policją i wspólnymi siłami ustalić to, co konieczne. Poza tym często korzystamy z pomocy komorników, a także rozmaitych instytucji państwowych. Mówiąc krótko: wykorzystujemy wszystkie dostępne możliwości dochodzenia faktów, oczywiście w granicach chronionych prawem.

Nasza oferta

Licencjonowani [a=www.kpdwiejak.pl/uslugi-detektywistyczne/]detektywi[/a] KPD Wiejak i Wspólnicy to struktura terenowa na obszarze całej Polski. Zrealizujemy każdą powierzoną nam sprawę. Poufność, etyka, działanie zgodne z prawem te zasady przyświecają naszej działalności od lat. Zapraszamy do współpracy.