Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Czerwiec na rynkach – Nasdaq z szansą na rekord, WIG na odbicie

Komentarz z 4.06.2018 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

Z serii: Co nas dziwi?

Główna lokomotywa hossy, czyli amerykański Nasdaq, utrzymuje się w wysokiej formie (już +9,4% od początku roku). Wprawdzie ostatnie kilka miesięcy przyniosło nieco zawirowań, ale po piątkowej sesji technologiczny indeks znalazł się w pobliżu szczytu wszechczasów z lutego br.

20180604_NDQ_1_rok

Technicznie sytuacja wygląda na korzystną dla byków. Jest zatem spora szansa na nowy rekord hossy w czerwcu. Przynajmniej jeśli chodzi o Nasdaq. Dla innych indeksów może być to zadanie znacznie trudniejsze.

Na warszawskiej GPW w maju z kolei zaliczyliśmy lokalny dołek. WIG znalazł się na poziomie -10%, licząc od końca 2017 r. Wypełniła się zatem nasza całoroczna prognoza, według której spadek tego rzędu powinniśmy osiągnąć, ale dopiero na koniec roku 2018.

20180604_WIG_1_rok

Wyceny wielu polskich spółek są bardzo niskie (P/E18 rzędu 7-8). Wchodzimy w sezon WZA i dywidend. Być może ten czynnik nieco rozrusza krajowych inwestorów, a tym z zagranicy da jakiś pretekst do zainteresowania przecenionym polskim rynkiem.

Reasumując, Nasdaq, czyli lokomotywa hossy, ma duże szanse na nowy szczyt wszechczasów w czerwcu. WIG z kolei powinien odbić się od dna, zaliczonego na koniec maja.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 poniedziałek, 04 czerwca 2018, sebastian_buczek

Polecane wpisy

  • W USA w tym tygodniu mogą paść rekordy wszechczasów

    Komentarz z 15.04.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Gdyby w grudniu 2018 r. ktoś powiedział, że już w kwietniu 2019 r. będziemy wychodzić

  • Szykują się duże dywidendy

    Komentarz z 8.04.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. I kwartał za nami. Można się spierać czy rację mają rynki akcji, czy obligacji. Te pie

  • Udany kwartał dla inwestorów

    Komentarz z 1.04.2019 r. Sebastian Buczek Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. I kwartał okazał się bardzo udany dla inwestorów. Indeksy S&P500 i DAX wzrosły o