Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Mniejsze spółki przeżywają ciężkie chwile

Komentarz z 10.09.2018 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.


To był najcięższy tydzień dla średnich i małych spółek na GPW w tym roku. Poniższy wykres sWIG80 mówi sam za siebie. Indeks jest już ponad -20% od początku br. Bessa na tzw. szerokim rynku trwa już od marca 2017 r. A więc niedługo będzie mieć już półtora roku.


20180910_SWIG80_3_lata 
Powód jest powszechnie znany – umorzenia w niektórych funduszach. Prawdopodobnie to jeszcze nie koniec, ale zapewne jesteśmy już bliżej końca niż dalej. Wyceny wielu spółek zaczynają osiągać – typowe dla takich sytuacji – dyskontowe poziomy. Zakładamy, że najbliższe tygodnie, być może najbliższe miesiące, będą okresem wielu prawdziwych okazji do zajęcia długoterminowych pozycji w różnych spółkach.

Resumując, inwestorzy na GPW przeżywają znowu ciężkie chwile. Pocieszające jest jednak to, że trwająca od blisko półtora roku bessa na szerokim rynku powoli, powoli powinna zmierzać do swojego końca. A po każdej bessie prędzej lub później przychodzą znowu lepsze dni. Nie inaczej będzie i tym razem.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest także profesorem nadzwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
poniedziałek, 10 września 2018, sebastian_buczek

Polecane wpisy

Komentarze
2018/09/11 09:23:24
No niestety, oby większość się utrzymała na rynku bo pewnie cześć się wykruszy. Ale krach jest spory, bo widać po wykresach że sporo to spadło. Oby wszystko szybko wróciło.