Komentarze giełdowe Sebastiana Buczka, Prezesa Zarządu Quercus TFI S.A.
Sebastian Buczek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Amerykańskie obligacje wskazują, że hossa za oceanem jest coraz bardziej dojrzała

Komentarz z 8.10.2018 r.
Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

Nie twierdzimy jeszcze, że trzeba się martwić. Ale proces normalizacji polityki pieniężnej przez Fed zaczyna prowadzić do coraz wyższego oprocentowania amerykańskich obligacji skarbowych. Pod koniec ubiegłego tygodnia rentowność 10-letnich papierów wyraźnie przebiła 3% i przekroczyła 3,2%.

20181008_10USY.B_10_lat

Przed nami kolejne (rozłożone w czasie) podwyżki stóp w Stanach. Zakładamy, że w przyszłym roku oprocentowanie 10-latek może znaleźć się w przedziale 3,5-4%, a to stanowiłoby już dość ciekawą alternatywę w stosunku do nie najtańszych amerykańskich akcji.

Co ciekawe, rentowność polskich 10-latek jest tylko niewiele wyższa (3,34%), a potencjał jej wzrostu wydaje się niemały, szczególnie jeśli w przyszłym roku na światowych rynkach zrobiłoby się bardziej nerwowo.

20181008_10PLY.B_10_lat

Reasumując, nadal uważamy, że na bessę w Stanach jeszcze nie pora, co oczywiście nie jest równoznaczne temu, że nie może dojść do korekty na nowojorskiej giełdzie. Dopiero poziom rentowności rzędu 3,5-4% na amerykańskich obligacjach może stanowić interesującą alternatywę dla tamtejszych (drożejących od 9 i pół roku) akcji.

Autor jest założycielem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A.
poniedziałek, 08 października 2018, sebastian_buczek

Polecane wpisy